5 Adımda Sivilcelerinizden Kurtulun

/ / Genel

En yaygın cilt sorunlarından biri olan aknenin birçok nedeni vardır. Bunlar hormonal, beslenme, genetik, çevresel faktörler ve strese dayalı olabiliyor. Tüm bunlar kıl ve yağ bezelerinin iltihaplanmasına etki etmektedir. Akneye sebep olabilecek birçok neden kadar yine birçok tedavi yolları da bulunmaktadır. Ancak bunların çoğu pek de doğruluğu bulunmayan kulakta dolma bilgilere dayanmaktadır. Peki akne problemini kökünden çözmeniz için atmanız gereken adımlar neler?

 

 

1-) Sorunun kaynağını bulmak;

Tedavi edici sürece başlamak için öncelikle semptomlar taranıp sorunun kaynağına inilmeli. Trans yağ içeren besinler tüketen bir kişi ile sağlıklı beslenmesine rağmen bu sorunu yaşayan kişinin akne problemi çözümü aynı olmayacaktır. Eğer akne oluşumuna sebep olabilecek sorunlar saptanırsa, önemli bir yol kat edilmiş olunur.

 

2-) Sivilcelerinizi Sıkmayın;

En büyük yapılan hatalardan biri de sivilceleri sıkarak iltihabı daha çok arttırmak. Bu zararlı alışkanlık ile bölgede daha farklı bakterilerin oluşmasına da neden olursunuz.

 

3-) Doğru Makyaj Ürünleri;

Özellikle fondöten ve pudra gibi ürünlere dikkat edilmeli. Bunları seçerken akne sorunları olanlar için özel olarak üretilen ürünler tercih edilmeli.

 

4-) Nemlendirme;

Cilt için nemin önemi olduğu kadar, akne gibi özel durumları olan kişiler için bu nemlendirmenin nasıl sağlandığı da önemli. Genelde duş alımından sonra nemlendirme uygulanırken, akneli ciltler için duştan belli bir süre sonra nemlendirme yapılması, cildin yağlanmaması için daha doğru olacaktır.

 

5-) Toskani’nin Çözümü;

Akne ve akne sonrası leke problemi için Toskani kompleks ürünleri ile yanınızda.

 

Purifying Cocktail;

Lamium album çiçeği ekstresinin içinde yoğun olarak bulunan bu ürün,
cilt yüzeyinde koruyucu bir tabaka oluşturarak antimikrobial, antienflamatuar, antioksidan etki göstermektedir. Chamomilla recutita çiçeği ekstresi ile de yara iyileşmesini hızlandırıcı etkiye sahiptir.

 

Radiance Cocktail;

Aknelerin yaratmış olduğu lekelere karşı en etkili çözüm yollarından biri ise Radıance Cocktaıl. Deride bulunan mevcut melanin yıkımını hızlandırır ve melanozomların keratonositlere geçişini yavaşlatır. Bu sayede cilt lekeleri azalarak daha sağlıklı bir cilt görünümü kazanılır.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

TOP
Bilgi Alın!