Doğru Dolgu Botox İşlemleri Nasıl Yapılır?

/ / Genel

Kadınların dış görünüşleri ile ilgili en önem verdikleri nokta ciltleridir ve buna bağlı olarak cilt problemleride bir hayli önem kazanmaktadır . Bu problemlerine çözüm bulmak adına çeşitli kozmetik ürünler veya estetisyenler aracılığıyla tedavi arama yollarına başvururlar. Bu hafta ki yazımızda doğru cilt bakımı nasıl olmalı, neler yapmalıyız gibi soruların cevaplarını bulacağız.

Botox nedir?

Öncelikle konumuza girmeden önce Botox’un tanımı ile başlayalım. Botox, genellikle kaz ayağı, ve kaşları çatınca ortaya ortaya çıkan çizgiler ve gerdan (dekolte) bölgesi için kullanılan, temel amacı kırışıklıkları ortadan kaldırmak için kullanılan bir uygulamadır.

Dolgu nedir?

Cildimizin altına kırışıklık, sarkma, izleri gidermek ve şekil vermek için geçici, yarı kalıcı veya kalıcı maddelerdir. Yıllar içerisinde cildimizde elastik lif, kollajen lif, yağ tabakası ve hyalüronik asitin azalmasını önlemek adına çeşitli operasyonlar ile cildimizi canlı tutarız.

Dolgu nasıl yapılır?

İlk olarak dolgu maddesi ince bir iğneyle düzeltilecek alana enjekte edilir ve jel kırışıklıklarının altını doldurulması cildimizde ki kırışıklığı düzeltmiş oluruz.

Botox nasıl yapılır?

Botox işlemi bir enjeksiyon işlemidir. İlk olarak uygulanacak bölgeye lokal anestezi uygulanır ve ortalama 15-20 dakika hasta beklemeye alınır. Daha sonrasında botox işleminin yapılacak alan temizlendikten sonra ince uçlu iğneler ile kas içine küçük dozlarda enjekte edilmesi ile işlem tamamlanmış olur.

Yaptırırken nelere dikkat etmeli?

Önce sağlığımızı düşünecek şekilde uzman bir hekim kontrolünde karar almalıyız. Bu tip uygulamalar yaptırdığımızda dikkat edeceğimiz en önemli unsurlardan biri kesinlikle işlemi yaptırdığımız ortam ve uygulamayı yapan doktorun ne kadar profesyonel olduğuna dikkat edilmelidir. Çünkü sağlığımız söz konusudur. Merdiven altı olarak tabir edebileceğimiz gerekli sağlık koşullarını sağlamayan yerlerde bu tarz tedavilerden kaçınmak daha doğru bir karar olacaktır.

Gelişen estetik ve kozmetik sektörü sayesinde artık çok daha iyi sonuçlar almamız mümkündür. Toskani ile vücudunuza gereken önemi gösterin ve yaşantınızı mükemmelleştirin. Ürünlerimiz ile detaylı bilgi almak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsin.

Facebook: https://www.facebook.com/ToskaniTurkiye
Instagram: https://www.instagram.com/toskani/

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

TOP
Bilgi Alın!